UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II znajduje się w miejscowości Trzebień położonej w południowej Wielkopolsce, powiecie kępińskim, w gminie Łęka Opatowska.

Najstarsza wzmianka o istnieniu naszej szkoły pochodzi z 1882 roku. Wcześniej istniała tutaj szkoła drewniana, która uległa spaleniu. Trzebień należał wówczas do zaboru pruskiego. Po odzyskaniu niepodległości, w okresie międzywojennym, była to szkoła jednoklasowa z jednym nauczycielem.

Działalność szkoły została zawieszona w okresie II wojny światowej (1939-1945). Naukę w szkole rozpoczęto 15 lutego 1945 roku. Najpierw istniały cztery klasy, w których uczyli się uczniowie według posiadanych wiadomości i umiejętności. W latach następnych utworzono klasę piątą, szóstą, a w roku 1949 klasę siódmą. W tymże roku prowadzono w szkole kursy dla analfabetów. Uczęszczało wówczas do szkoły 120 dzieci. Od 1984 roku do 1999 roku była szkołą ośmioklasową.

Obecnie istnieje ośmioklasowa szkoła z oddziałem przedszkolnym, do której uczęszczają dzieci z Trzebienia i Biadaszek. Od 2009 roku działa też przedszkole alternatywne.

W 2003 roku przeprowadzono rozbudowę i modernizację szkoły. Dzięki współpracy z rodzicami i postawy całej społeczności Trzebienia i Biadaszek, powstała nowoczesna szkoła wyposażona w pracownię komputerową, sprzęt audiowizualny, bibliotekę, sanitariaty.

Dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Trzebieniu od 1945 roku to:

Jan Czermak – od września 1945 roku

Franciszek Grześczak – od listopada 1948 roku

Jan Hadryś – od września 1954 roku

Jarosław Olszok – od września 1990 roku

Anna Synowiec – od września 1996 roku

Urszula Wędzicha – od września 1999roku