5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier. W tym dniu dzieci przebrały się za swoje ulubione postaci z bajek. Mieli okazję bawić się przy piosence o krasnoludkach, układali w grupach puzzle z bajkowymi postaciami, a także wcielili się w rolę Kopciuszka i rozdzielali różne ziarna. Wysłuchali fragmentu bajki, rozwiązywali zagadki i kolorowali bohaterów bajkowych. Ten dzień sprawił uczniom wiele radości.

• 01cc
  • 02cc