W dniu 10 października 2019r. uczniowie klasy V i VI oraz uczniowie reprezentujący Sztandar Szkoły: Kamila Nawrot, Natalia Jerczyńska, Michał Lubojański wraz z opiekunami brali udział w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Przy sprzyjającej pogodzie uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. na Wałach Jasnogórskiego Klasztoru. Przewodniczył jej ks. bp H. Tomasik- krajowy Duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W czasie homilii biskup Tomasik nawiązał do znaczenia słów Jana Pawła II „Wstańcie, chodźmy” w czasie pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski i jakie przesłanie  niosą teraz. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpił akt, zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. W całym spotkaniu brało udział ponad 10 tyś. osób z 240 placówek noszących imię Jana Pawła II w Polsce oraz Wilna na Litwie.

• 01c
  • 02c