Uczniowie z klasy czwartej i piątej wraz z wychowawcą p. Ewą Poźniak i pedagogiem p. Moniką Druszcz uczestniczyli 9 marca 2020r. we wspólnych zajęciach z uczestnikami  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpili do różnorakiej działalności w pracowniach takich jak: artystyczna, krawiecka, kulinarna, ogrodnicza. Zajęcia miały na celu oprócz wykonania określonej pracy (ozdoby świąteczne, stroiki, płaskorzeźby, pyszne ciasteczka) integrację z osobami niepełnosprawnymi, kształtowanie uczuć empatii, tolerancji wobec różnych rodzajów niepełnosprawności. Pomimo dwugodzinnej i wyczerpującej pracy pod kierunkiem instruktorów WTZ wszyscy byli zadowoleni. Pani dyrektor Barbara Woźnica podziękowała uczniom za okazany szacunek i zrozumienie wobec osób niepełnosprawnych oraz zaprosiła na kolejne  spotkania integracyjne. Uczniowie mogli przekonać się w trakcie zajęć, że osoby z różnymi dysfunkcjami mogą normalnie żyć i rozwijać swoje pasje.

• 01ii
  • 02ii