W dniu 28 lutego 2020r. uczniowie klasy VIII: Julia Derdak, Emilia Gąszczak, Michał Lubojański, Jakub Uszycki wzięli udział w konkursie w VIII  Edycji Powiatowego Konkursu dla uczniów 8 klas Szkół  Podstawowych „Sprawni w przyszłym zawodzie”, który odbył się w Zespole Szkół  Ponadpodstawowych  Nr 2 w Kępnie. Patronem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Kępnie. Udział w konkursie wzięło 19 szkół. Była to już VIII edycja powiatowego konkurs z zakresu wiedzy i umiejętności technicznych, zainicjowany w 2013 roku. Jego głównym celem był rozwój kształcenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, co w przyszłości ma pomóc przy wyborze odpowiedniego zawodu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VIII,  prawie wszystkich szkół podstawowych z powiatu kępińskiego, w drużynach 5 osobowych, składających się z 4 uczniów i opiekuna. Konkurs polegał na wykonywaniu zadań technicznych pod nadzorem nauczycieli ZSP Nr 2, przygotowanych z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową na poziomie podstawowym i przeprowadzany tematycznie, w różnych pracowniach technicznych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2. Jury Konkursu, w którego składzie znalazła się Dyrektor ZSP  Nr 2 Barbara Howis, przewodniczący jury Maciej Wieczorek oraz Przewodnicząca  Samorządu Uczniowskiego Laura Antoszków wyłoniło najlepszych uczniów oraz najlepsze szkoły.

• 01hh
  • 02hh